Riedučių pamokos

Organizuojame riedučių pamokas nuo pradedančiųjų iki pažengusių lygių.

Mokiname pradedančiuosius bei treniruojame pažengusius riedutininkus. Pagrindinai pamokos skaidomos į dvi grupes, Freeskating ir Agressive apie kurias plačiau galite pasiskaityti žemiau esančioje skiltyje.


Plačiau

“Free-skating” bei “agressive-skating” - tai du pagrindiniai važinėjimo riedučiais stiliai, kuriuose vyrauja laisvas judėjimas, kuris grindžiamas įvairių figūrų/kliučių įveikimu naudojantis savo įgūdžiais be tam tikrų griežtų taisyklių. Visgi, šie du stiliai turi savo esminius skirtumus tiek važinėjimo, tiek inventoriaus atžvilgiu.

Justas Karčauskas

Stiliai

Agressive skating” Tai važinėjimo riedučiais stilius, kuriam būdingi specialios konstrukcijos riedučiai bei pagrindinis dėmesys telkiamas į įvairių triukų atlikimą: šuolius, čiuožimų variacijas ant įvairių paviršių bei kt. Šiame stiliuje naudojami riedučiai gerokai skiriasi nuo likusiųjų. Pagrindinė to priežastis yra ta, jog šiame stiliuje atliekami judesiai ir šuoliai reikalauja, jog riedučių konstrukcija būtų labai tvirta ir stabili bei turėtų specialius bato išsikišimus, kurie leistų atlikti įvairias čiuožimo kombinacijas (angl.k. “grinds”). Taip pat šie riedučiai dažniausiai turi tik po du aktyvai su paviršiumi besiliečiančius ratukus, likę du viduriniai ratukai neliečia žemės ir padeda užfiksuoti įvairias čiuožimo kombinacijas bei sumažinti trintį su įvairiais paviršiais (jie pagaminti iš plastmasės). Kaip buvo paminėta, čia didžiausias dėmesys skiriamas triukų atlikimui, kurie atliekami dvejose skirtingose aplinkose: skatepark’uose (specialiai tam įrengtose aikštelėse) ar mieste. Abiem atvėjais yra išnaudojamos panašaus tipo figūros: laiptai, įvairaus aukščio borteliai, turėklai ir kt. Šis stilius pasižymi didele glaimybių įvairovę, nes važinėdamas gali puikiai išnaudoti kiekvieną aplinkoje esantį elementa formuodamas savąjį važinėjimo stilių ir nestokodamas ekstremalių pojūčių. Todėl šis stilius puikiai tinka adrenalino ištroškusioms asmenybėms, kurie nemėgsta apribojimų, nori save išreikšti laisvai ir nevaržomai bei galbūt net pasivaržyti su kitais šio stiliaus entuziastais rengiamose varžybose.
“Freeskating” stiliuje naudojami visiems įprastos išvaizdos riedučių modeliai su keturiais ar trimis (šiuo metu vis populiarėjantys) 80-100mm ratukais, svarbu paminėti, kad šie riedučiai neturi stabdžių ir skirti nevaržomam judėjimui mieste atliekant aštrius posūkius, važiuojant atbulomis, riedant nuo laiptų ar atliekant šuolius per pasitaikiusias kliūtis. Taigi, tai puikus stilius tiems asmenims, kurie jau turi šiokius tokius važinėjimo riedučiais pagrindus ir trykšta noru riedėti ne tik takeliais parkuose, bet savo įgūdžius perkelti į miesto gatves. Kai kuriems entuziastams tai tiesiog malonumas riedėti, o kitiems galbūt net ir greitesnis susiekimo būdas užkimštose eismo gatvėse! Apibendrinus, tai dviejų stilių derinys: paprasto važinėjimo stiliaus elementai susilieję su “agressive-skating” stiliaus užuominomis. Todėl tai puikus stilius asmenims, kuriems riedėjimas takeliais jau rodosi nuobodus ir monotoniškas.
Egzistuoja taip pat ir šių aukščiau paminėtų dviejų stilių derinys, kuris anglišku terminu įvardijamas kaip “Powerblading”. Šiame stiliuje naudojamas “aggressive skating” stiliaus riedučio batas, tačiau ratukai būdingi “Freeskating” stiliaus riedučiams. Taigi, tai leidžia atlikti įvairius sudėtingesnius triukus bei čiuožimo variacijas lekiant didesniu greičiu miesto gatvėmis ar specialiai įrengtose aikštelėse (skatepark’uose). Dažnai šį stilių renkasi žmonės, kurie nori suderinti paprastą greitą važinėjimą miesto gatvėmis kartu įterpiant triukų elementų, kurie suteikia važinėjimui įvairiapusiškumo. Tad tai puikus stilius norint suderinti ekstremalius pojūčius su “Freeskating” stiliaus riedėjimu gatvėse.